Спорт як тенденція
В Україні спорт стає доступнішим. В Києві розширюють один з найпопулярніших фітнес-клубів міста - Sport Life на Петрівці, але це ще не все. До «Євро-2012» в столиці збираються відкрити більше 15 спортивних клубів і по одному фітнес-клубу в містах-мільйонниках по всій Україні.
Але спочатку – про конкретні плани на найближче майбутнє. В Києві починається глобальна реконструкція фітнес-клубу Sport Life на Петрівці в ТЦ «Плазма», завдяки чому до 1 вересня 2011 року з'явиться найбільший в столиці плавальний басейн (25 м х 20 м на 8 доріжок), де можуть проводиться чемпіонати світу та Європи з плавання. Причому, вода в новому басейні буде без хлорки - її очищатимуть за допомогою системи озонування останнього покоління. З'явиться і басейн для немовлят.
«В Україні, на жаль, ситуація із спортивною інфраструктурою гнітюча, - розповідає Віктор Гринюк, секретар постійної комісії Київради з питань молоді і спорту. – Наприклад, в Києві 90% спортивних майданчиків дісталися нам в спадок від Радянського Союзу, з них 72% перебуває в стані повної розрухи і займатися спортом на них неможливо. А коли будуть побудовані нові клуби – у молодого покоління з'явиться можливість займатися спортом».
Зокрема, у фітнес-клубі Sport Life на Петрівці тренувальні площі збільшать в два рази вже до травневих свят. З'являться нові тренажерні зали, відкриють найбільший в столиці боксерський клуб і перший в Україні тренажерний зал для жінок, оснащений новітнім устаткуванням класу «Преміум». Додаткові фітнес-студії та Преміум-зона розмістяться на четвертому поверсі ТЦ «Плазма». Після реконструкції загальна площа фітнес-клубу складе 7000 кв метрів.
Оновлений клуб, як підкреслюють його засновники, відповідає міжнародним стандартам. Вартість клубної картки цілком доступна: від 200 до 1500 доларів в рік. Найбільшою популярністю користуються річні картки вартістю до 500 доларів. Як відзначає Дмитро Єкимов, засновник групи компаній Sport Life, наприклад, в США достатня кількість фітнес-клубов дозволяє продавати абонементи вартістю 25-30 доларів на місяць. А завдяки активній пропаганді здорового способу життя спортзали регулярно відвідує 25% американців. З часом і українці будуть уважніше відноситися до своєї фізичної форми.
Вже наступного року відкриється фітнес-клуб в Одесі - в 100 метрах від «Аркадії». У найближчі півтори роки в місті біля моря побудують ще два фітнес-клуби Sport Life, три клуби компанія планує відкрити до «Євро-2012» в Харкові.
«Інвестиції в реконструкцію фітнес-клубу та будівництво басейну на Петрівці складуть 2,5 млн. доларів, - розповідає Дмитро Єкимов. – Зазвичай гроші, вкладені в будівництво спортивних клубів, окупаються за 7-8 років, у нашому випадку ми розраховуємо на 12 років. До більш інтенсивної роботи нас підштовхують обставини, а саме – проведення в Україні футбольного чемпіонату Европи 2012 року».
Мережа фітнес-клубів Sport Life – лідер на ринку спортивних послуг та здорового способу життя. Перший клуб цієї мережі був відкритий в березні 2007 року в Києві. На даний момент в столиці працює 4 клуби, які об'єднують всю різноманітність фітнес-послуг під одним дахом. Група компаній Sport Life впроваджує в Україні багаторічний досвід спортивної індустрії США.
ФактВ Україні постійно займаються фізкультурою всього 5% українців, регулярно роблять ранкову зарядку 8%. Жодного разу напротязі року не займалися фізкультурою 54% опитаних і в принципі цього не планують робити 60% українців. Уникають фізичних навантажень, але стежать за розвитком спортивних подій 24% респондентів, а взагалі не цікавляться спортом 25% українців. (За даними опитування Research&Branding Group, 2008)